Smartband – który najlepiej sprawdzi się do treningu?

Smartband – który najlepiej sprawdzi się do treningu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Smartbandy i smartwatche podbiły nasze serca już dobrych kilka lat temu. Ich popularność jednak nie maleje. Zastanówmy się, które smartbandy sportowe są szczególnie godne uwagi.

Czym jest smartband i dlaczego jest to tak przydatne urządzenie?

Smartband dosłownie w języku polskim oznacza „sprytną/inteligentną opaskę”. To drobny sprzęt elektroniczny, bardzo często wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Może wskazywać godzinę i datę, a także kontrolować stan naszego organizmu, zbierając informacje o tym, ile kroków zrobiliśmy, mierząc nasze tętno i badając naszą aktywność podczas snu. Smartbandy zachęcają do prowadzenia zdrowszego trybu życia, podając nam orientacyjne wartości spalonych danego dnia kalorii czy wysyłając przypomnienia o tym, by wstać i się poruszać.

Ponadto smartbandy mogą być kompatybilne z naszym telefonem komórkowym. Dzięki temu mogą informować, gdy ktoś do nas napisze czy zadzwoni. Bardziej zaawansowane modele umożliwiają natomiast korzystanie z funkcji płacenia zbliżeniowego, sterowania muzyką z naszego telefonu czy nawet prowadzenia kalendarza miesiączkowego.

Najlepsze smartbandy dla sportowców

Jak widać na powyższych przykładach, nie każdy smartband będzie wyposażony w funkcje, które przydadzą się przede wszystkim miłośnikom sportu. W związku z tym poniżej przedstawiamy modele, które sportowcy często określają jako najlepsze możliwe sprzęty tego rodzaju. Ostateczny wybór modelu warto uzależnić od tego, jakich funkcji oczekujemy od naszej opaski. Sterowanie głosowe? Duży, ładnie wyglądający wyświetlacz? Te cechy i wiele innych znajdziesz w modelach opisanych poniżej.

Mi Band 6

Mi Band 6 to urządzenie, które niesie ze sobą wybitny stosunek ceny do jakości. Wyposażono go w wyświetlacz AMOLED, dzięki czemu wyświetlany obraz jest bardzo wyrazisty. Na jednym ładowaniu urządzenie pracuje średnio do 7 dni. Wśród funkcji, które mogą zainteresować osoby uprawiające sport, wymienić można krokomierz, pulsoksymetr, akcelerometr, funkcję monitorowania snu, licznik kalorii, a także pomiar przebytej odległości. Opinie, które zbiera urządzenie, z pewnością dowodzą temu, że warto postawić właśnie na nie. Uwaga – istnieje także wersja z dopiskiem „NFC”, dzięki której możemy płacić zbliżeniowo w sklepie, o ile pozwala nam na to nasz bank.

żródło: media.mi

Amazfit Band 7

Amazfit Band 7 to smartband o dość sporym ekranie, za którego zakupem przemawia przede wszystkim bardzo pojemna bateria, pozwalająca na około 10 dni pracy. Opaska wyposażona jest we wszystkie podstawowe funkcje istotne dla osób uprawiających sporty, takie jak: krokomierz, licznik kalorii, funkcję pomiaru przebytej odległości, monitorowania snu, akcelerometr i wiele innych. Możliwe jest także sterowanie opaską za pomocą wirtualnego asystenta Alexa.

źródło: Amazifit polska

Fitbit Inspire 3

Nieco droższa pozycja niż oba wymienione wcześniej modele, jednak wciąż bardzo ciekawa. Fitbit Inspire 3 to smartband bardzo drobny, w związku z czym przypadnie do gustu osobom, które lubią dyskretne sprzęty. Urządzenie wyposażono w licznik kalorii, pulsometr, krokomierz, akcelerometr oraz funkcję monitorowania snu. Może okazać się bardzo przydatny dla tych, którzy uprawiają sport, ponieważ dzięki specjalnej aplikacji w telefonie pokazuje nam przebieg naszego treningu, a także stanu regeneracji naszego organizmu. Niestety po półrocznej wersji trial tego oprogramowania musimy zacząć opłacać abonament premium, by móc dalej z niego korzystać. 

Zdj. główne: Andres Urena/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć oryginalne i przerażające przebranie na bal kostiumowy?
Jak stworzyć oryginalne i przerażające przebranie na bal kostiumowy?
Odkryj tajemnice tworzenia niepowtarzalnych i mrożących krew w żyłach strojów na bal maskowy. Dowiedz się, jak za pomocą prostych trików przekształcić codzienne przedmioty w niezwykłe elementy przebrania.
Ostatnie wpisy