Jak dobrać kształt okularów do typu twarzy?

Jak dobrać kształt okularów do typu twarzy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór okularów jest czymś więcej niż tylko kwestią poprawy widzenia – dobrze dobrany kształt i style może znacznie poprawić Twój wygląd i podkreślić indywidualność. W artykule omówimy, jak dokonać najlepszego wyboru, zaczynając od określenia kształtu swojej twarzy.

Rozpoznanie kształtu twarzy

Rozpoznanie kształtu twarzy to kluczowy krok w procesie doboru idealnych okularów. Przystępując do określania typu twarzy, warto zaznajomić się z podstawowymi typami: owalnym, kwadratowym, okrągłym, trójkątnym, sercowatym. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które bezpośrednio wpływają na wybór oprawek. Twarz owalna jest najbardziej proporcjonalna, a jej szerokość wynosi ok. 1/2 długości. Twarz kwadratowa charakteryzuje się szerokim czołem i mocno zaznaczonymi liniami żuchwy. Twarz okrągła jest prawie tak samo szeroka, jak długa, a jej kształt cechuje brak wyrazistych krawędzi. Twarz trójkątna posiada szersze czoło i zwężającą się linię żuchwy. Twarz sercowata jest podobna do trójkątnej, z tą różnicą, że ma cyrkularne jarzma. Najważniejsze jest to, aby dobrze zrozumieć charakterystykę swojego typu twarzy przed zakupem, takich akcesoriów jak damskie okulary przeciwsłoneczne. W ten sposób zapewnimy sobie zarówno komfort, jak i modną stylizację.

Typ okularów dla każdego kształtu twarzy

Dobrze dobrany kształt okularów potrafi znacząco podkreślić atuty naszych rysów twarzy i ukryć niedoskonałości. Wiedza na temat typu twarzy jest więc kluczem do optymalnego wyboru oprawek. Okrągły typ twarzy harmonizuje z okularami kantowymi, które dodają kantów i struktury. Jeżeli masz kwadratową twarz, warto skierować uwagę na okrągłe lub owalne okulary – złagodzą one kanty i nadadzą twarzy miękkość. Dłuższe, prostokątne i owalne twarze będą korzystnie wyglądać w okularach o szerokich oprawkach, które skracają twarz i dodają jej szerokości. Dopełnienie stworzy ciekawy kontrast i sprawi, że Twoje rysy będą jeszcze bardziej wyraziste. Jeśli Twoją cechą charakterystyczną jest sercowy typ twarzy, warto zainwestować w okulary o niżej osadzonych szkłach i delikatnych, subtelnym kształcie. Pamiętaj, kluczowy jest nie tylko kształt oprawek, ale również ich rozmiar oraz kolorystyka. Dobrze dobrany kształt okularów podkreśli to, co w Twojej twarzy najpiękniejsze. Przemyślane dopasowanie okularów do typu twarzy jest kluczem do kreowania własnego, unikatowego stylu.

Typy okularów i ich wpływ na wygląd twarzy

Różnorodność typów okularów jest olbrzymia – od tradycyjnych prostokątnych, przez modne okrągłe, po nietuzinkowe awangardowe modele. Nie bez znaczenia jest jednak wpływ okularów na wygląd naszej twarzy. Właściwie dobrany typ okularów potrafi podkreślić cechy twarzy oraz nadać jej pożądany charakter. Prostokątne i kwadratowe okulary dodają twarzy pewnej surowości i formalności, zaś okrągłe przeciwnie – są wyborem dla osób ceniących sobie luźniejszy i bardziej spokojny styl. Nietypowe, awangardowe modele to propozycja dla tych, którzy chcą zwrócić na siebie uwagę. Należy przy tym pamiętać, że okulary powinny być dobrane do kształtu twarzy – na przykład okrągłe rozmiękczają ostry, kanciasty wygląd, a prostokątne z kolei nadają twarzy o okrągłym kształcie pewnej struktury. Ważne są również rozmiary – zbyt duże okulary mogą przytłoczyć drobne cechy twarzy, a zbyt małe – po prostu „zaginąć”. Właściwie dobrany typ okularów potrafi nie tylko poprawić widzenie, ale również konturować i uwydatniać nasze najlepsze cechy twarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*